Arvtakeren til Pingla slår til igjen!
Tim er på alle måter helt gjennomsnittlig, men mener selv han er super! Sammen med kompisene Frans og Teddy spiller han i bandet Død over amøbene og prøver å ikke bli tatt på fersken av klasselæreren, nådeløse fru Gudesen. Hittil har Tim vært selve stjernen i speidertroppen – før sjefsnerden Artur blir med. Nå må Tim nøye seg med andreplassen. Kan han ta knekken på erkerivalen?
«Turbo-Tim er kjempemorsom.»
Jeff Kinney, forfatteren av bøkene om Pingla
Lincoln Peirce (f. 1963) er en amerikansk forfatter og tegneserieskaper. Turbo-Tim startet som en tegneseriestripe i 1991 og har toppet bestselgerlistene verden over.
«Hvis du leter etter barnebøker som først og fremst utmerker seg med humor, er Turbo-Tim et fortreffelig valg.»
Serienett.no
«Heldigvis kommer det flere bøker!»
Kirkus reviews
Noen ganger kan forsidebilder med få detaljer resultere i små bildefiler, for eksempel 250 KB. Dette skyldes at JPG-komprimeringen er effektiv. Til tross for at bildefilen er liten, vil de likevel være skarpe nok på trykk! Last ned bildet og åpne det fullskjerm: Ser det skarpt ut på skjermen, vil det også bli skarpt på trykk.