Forfattere:
Illustratør:
Torill Kove
ISBN:
9788241917837
Utgivelsesår:
Innbinding:
Innbundet
Sideantall
48
Alder:
3-6

Johannes Jensen tar nattoget

Endelig er Johannes Jensen tilbake, etter en pause på 10 år. Denne gang skal alle barns favoritt-ligningsfunksjonær på konferanse i Bergen. En by full av bergensere. Og for å komme dit må han ta natt-toget. Han må sove sammen med helt ukjente mennesker, gjennom Drammen og mørke tuneller. Utfordringene hoper seg opp for vår engstelige krokodillevenn. De tre første bøkene om Johannes Jensen er alle blitt moderne klassikere. Det er med stor glede og stolthet vi ønsker ham velkommen tilbake.

Henrik Hovland (f. 1965) har foruten bøkene om Johannes Jensen og bildeboken "Glefs" (ill. av Tone Lileng), skrevet to bøker for voksne. Han har også jobbet som reporter i Irak, på Balkan og i Mellom-Amerika, under krigene der.

Torill Kove (f. 1958) er animasjonsfilmskaper, barnebokforfatter/illustratør. Hun har vært oscarnominert hele tre ganger, og vant Oscar for beste animerte kortfilm for Den danske dikteren i 2007.

Last ned forsidebilde
Noen ganger kan forsidebilder med få detaljer resultere i små bildefiler, for eksempel 250 KB. Dette skyldes at JPG-komprimeringen er effektiv. Til tross for at bildefilen er liten, vil de likevel være skarpe nok på trykk! Last ned bildet og åpne det fullskjerm: Ser det skarpt ut på skjermen, vil det også bli skarpt på trykk.

Andre bøker av denne forfatteren